Porady

3 grzechy główne modelowania włosów

By 11 października 2019 No Comments

Włosy pod kontrolą? Czesanie, układanie, suszenie – to codzienne zabiegi, które mają zapewnić perfekcyjną stylizację fryzury. Z pozoru wydają się proste, jednak nawet w tym przypadku można popełnić błędy, które będą negatywnie oddziaływać na kondycję włosów, a dodatkowo – sprawią, że efekt końcowy modelowania będzie daleki od oczekiwanego.

Stylizacja w zbyt wysokiej temperaturze

Wpływ gorącego powietrza jest bardzo niszczący, ponieważ wpływa na strukturę włosa poprzez otwarcie łusek. Stają się one suche, łamliwe i mają tendencję do puszenia się. Chcąc zaoszczędzić czas podczas suszenia poprzez zwiększenie temperatury, utrudniamy sobie późniejsze układanie pasm, ponieważ stają się mniej podatne na stylizację. Osiągnięty, często z trudem, efekt jest również mniej trwały. Dlatego warto zapewnić włosom dodatkową ochronę przed ciepłem, sięgając po kosmetyki termoochronne. Istotne jest także dopasowanie temperatury i siły nawiewu suszarki do typu włosów – doskonale sprawdzi się przeplatanie trybu ciepłego z zimnym podmuchem urządzenia.

Źle dobrana szczotka do włosów

Podstawą udanej stylizacji jest odpowiednio dobrana szczotka do modelowania włosów. Jeśli do układania pasm używamy również suszarki, najlepiej sprawdzi się okrągła szczotka. Nie bez znaczenia jest również sama technika szczotkowania, które poprzedza ten proces. Bez względu na to czy decydujemy się na szczotkę płaską, czy grzebień – włosów przede wszystkim nie można szarpać gwałtownymi ruchami, a proces rozczesywania najlepiej zacząć od końców i stopniowo zbliżać się do nasady pasm.

Błędne nakładanie kosmetyków do stylizacji

Nawet jeśli kosmetyki zostaną wybrane we właściwy sposób, mogą negatywnie oddziaływać na włosy. Jak to możliwe? Istotna jest technika ich nakładania. Preparatów nie należy nakładać od samej nasady. Spowoduje to obciążenie włosów, które bardzo szybko zaczną opadać i utracą swoją objętość. Po nałożeniu należy dopasować także tempo suszenia – warto wydzielać cienkie pasma i stopniowo nadawać im pożądany kształt.

Zastosowanie kilku podstawowych zasad, pozwoli Ci uniknąć najczęstszych błędów i uzyskać piękny efekt podczas modelowania. Dodatkowo zauważysz, że Twoje włosy będą zdrowsze, ponieważ zapobiegniesz uszkodzeniom ich struktury.