Trendy

Konta fryzjerów w mediach społecznościowych – kogo warto obserwować na Instagramie?

By 28 czerwca 2021 No Comments

Przeglądanie mediów społecznościowych może być nie tylko źródłem rozrywki, ale także inspiracji. Obserwacja najnowszych trendów i śledzenie kont utalentowanych fryzjerów posiada walory edukacyjne. Umożliwia lepszy dobór produktów, analizę techniki wykonywania zabiegów stylistycznych, pozwala dostrzec kreatywne rozwiązania. Kogo warto obserwować i na jakie posty zwrócić szczególną uwagę?

Aktualne trendy fryzjerskie

Wielowymiarowy, delikatny glowing bronze, a może świetlisty vanilla blonde? Jeśli zastanawiasz się, jaką koloryzację polecić swoim klientkom, obserwacja profili fryzjerskich na Instagramie pomoże Ci znaleźć odpowiedź. Będziesz na bieżąco z trendami, a wykonanie subtelnych pasemek techniką money piece nie będzie miało dla Ciebie tajemnic.

 

fot. instagram.com / @anna_sadowska_haircolourist

fot. instagram.com / @klaudiadanielshair

fot. instagram.com / @david.bernat.hair

Najlepsze kosmetyki do włosów

Poza Twoimi umiejętnościami na efekt końcowy mają wpływ także produkty, z których korzystasz. Śledzenie postów profesjonalistów pozwoli Ci odkryć, jakie kosmetyki i szczotki do włosów sprawdzą się w Twoim salonie fryzjerskim. Ponadto zobaczysz efekty ich stosowania, zyskując pewność dobrego wyboru.

fot. instagram.com / @beauty_bar_malikava

fot. instagram.com / @malgorzatawrobel_hair

Profesjonalny fryzjer – znajdź inspirację

Warto uczyć się od najlepszych! Obserwując kreatywne podejście stylistów i podziwiając profesjonalizm wykonanych fryzur, możesz odkryć wyróżniki renomowanych salonów fryzjerskich. Co przyciąga klientów? Jakie cechy mają najlepsi w branży? Tę wiedzę z powodzeniem wykorzystasz w swojej pracy.

fot. instagram.com / @fryzjerslubny

fot. instagram.com / @fryzjerslubny

Warsztat umiejętności fryzjerskich

Zjawiskowe metamorfozy i olśniewające fryzury weselne. To tylko niektóre rodzaje postów, które pozwolą Ci dostrzec kluczowe umiejętności w zawodzie fryzjera. Analiza procesu powstawania fryzur, dobór ich rodzaju do typu urody, dopasowanie koloru włosów do typu urody. Każdy z tych elementów pozwoli Ci na rozwinięcie własnych kompetencji i podniesienie jakości obsługi klienta.

fot. instagram.com / @fryzjerslubny

fot. instagram.com / @sebastiankobielski

fot. instagram.com / @magdalena.arasimowicz.fryzjer

Wizytówka salonu fryzjerskiego

Profile w social mediach są formą prezentacji zarówno salonu fryzjerskiego, jak i samego fryzjera. Relacjonowanie codziennej pracy, podkreślanie unikalnej atmosfery lokalu i pokazywanie zadowolonych klientów buduje rozpoznawalność marki. Dodatkowo takie działania umożliwiają nawiązanie głębszej relacji z odbiorcami, przyciągnięcie zainteresowania, co finalnie przekłada się na sukces danego miejsca lub osoby.

fot. instagram.com / @magdalena.arasimowicz.fryzjer

fot. instagram.com / @zaczarowanewarkoczepl

fot. instagram.com / @piotrsierpinskihair

Czy warto śledzić konta fryzjerów na Instagramie? Z pewnością! Zarówno sama obserwacja, jak i własne zaangażowanie w media społecznościowe ma wiele zalet. Początkowo może być trudno znaleźć wartościowe profile, dlatego możesz skorzystać z tej listy: