Poradnik

Analiza kolorystyczna, czyli jak dobrać odpowiednią koloryzację do typu urody? Część I

By 20 kwietnia 2021 No Comments

Dobrze dobrany kolor włosów może zdziałać cuda. Dzięki odpowiedniemu połączeniu pigmentów i drobiazgowej analizie odcieni fryzura może odmładzać, dodawać blasku i podkreślać kolor oczu. Zastanawiasz się, jak złagodzić rysy twarzy? Może wręcz przeciwnie, chcesz je wyostrzyć? Warto zacząć od analizy kolorystycznej.

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Uroda może być różnorodna, niczym zjawiska obserwowane na przestrzeni zmieniających się pór roku. Dlatego powszechnie wyróżnia się cztery typy urody: wiosna, lato, jesień i zima. Jak sprawdzić typ urody? Warto skupić się na cerze i kolorze oczu. Typ urody wiosna wyróżnia się brzoskwiniową karnacją, najczęściej połączoną z tęczówką w odcieniach zieleni i błękitu. W tym przypadku warto postawić na ciepłe kolory włosów. Idealne będą barwy miedzi, miodowe odcienie lub popularny truskawkowy blond. Z kolei typ urody lato charakteryzuje się chłodną, lekko zaróżowioną cerą i oczami nieco ciemniejszymi od wspomnianego „wiosennego” wzorca. W tym przypadku lepiej postawić na jasne kolory włosów. Co ważne, sprawdzą się zarówno ciepłe, jak i chłodne odcienie.

Typ urody: Wiosna

 

Typ urody: Lato

Koloryzacja dopasowana do wyglądu

Na przeciwległym biegunie znajdują się typy urody: jesień i zima. W pierwszym przypadku mowa o osobach posiadających złocistą cerę, którą często zdobią piegi. W połączeniu z ciemnozielonym lub brązowym kolorem oczu tworzy typ wyglądu łączący się z naturalnymi kolorami włosów. Planując koloryzację, należy postawić na głębokie odcienie. Doskonałym rozwiązaniem będzie także ombre. Zima słynie z kontrastów, jednak w tym przypadku nie musi kojarzyć się z chłodem. Porcelanowa cera i ciemne oczy będą świetnie wyglądały w oprawie ciemnych, mahoniowych włosów. Fanki odważnych stylizacji będą mogły zdecydować się na total look w odcieniach różu lub fioletu, który również współgra z typem urody zima.

Typ urody: Jesień

 

Typ urody: Zima

Stosowanie typologii wymaga opierania się na pewnych uproszczeniach. Jeśli zastanawiasz się, co w przypadku urody, która łączy w sobie różne elementy przedstawionych typów, zajrzyj do kolejnego artykułu z serii.