Trendy

Blow dry – modelowanie włosów w salonie fryzjerskim

By 10 lipca 2020 No Comments

Stylizacja fryzury w salonie zwykle kojarzy się z ważnymi uroczystościami. Jest też finalnym elementem wizyty, mającej na celu skrócenie długości czy koloryzację włosów. Pojawił się jednak trend, który całkowicie zmienia podejście do zabiegu modelowania pasm.

Mowa o tzw. blow dry, czyli modzie zyskującej coraz większą popularność w Stanach Zjednoczonych. Dzięki voucherom oferowanym przez salony fryzjerskie, klientki korzystają z zabiegu modelowania nawet kilka razy w tygodniu. Jest to tylko modelowanie włosów, bez innych usług jak cięcie czy koloryzacja. I jest to świetny pomysł, ponieważ ładnie ułożone włosy nie muszą być związane z ważną okazją – warto poczuć się pięknie nie tylko od święta.

Blow dry, czyli trend modelowania włosów u fryzjera

Takie wizyty są formą relaksu, także w większym gronie. W tym celu organizowane są blow dry parties, podczas których klientki mogą przyjemnie spędzić czas w towarzystwie przyjaciółek. Efektem finalnym, poza znaczną poprawą samopoczucia, są starannie wystylizowane włosy – nie tylko w formie upięcia czy fryzury dopasowanej do uroczystości, ale także codziennego looku. Wspomniana moda dopiero zaczyna pojawiać się w Polsce, jednak coraz więcej salonów wprowadza vouchery na modelowanie do asortymentu świadczonych usług.

Jak modelować różne typy włosów

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem takiego rozwiązania w swoim salonie fryzjerskim, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości okrągłą szczotkę. Ważne, żeby była dopasowana do rodzaju włosów klientki. W większości przypadków dobrym wyborem będzie Termix Evolution Soft, która bez problemu okiełzna cienkie pasma lub Termix Evolution Basic do włosów normalnych. Do grubych włosów potrzebny będzie nieco inne narzędzie pracy – idealnie sprawdzi się Termix Evolution Plus.

Jak zacząć proces modelowania? Od suszenia. Ważne jest, żeby samym ręcznikiem odsączyć zdecydowaną większość wody. Następnym ruchem jest sięgnięcie po suszarkę. Co szczególnie istotne, suszenie powinno odbywać się pasmo po paśmie, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W przypadku grubych pasm, istotna będzie funkcja jonizacji, która ułatwi zamknięcie łusek i w efekcie nada fryzurze zdrowy wygląd. Później zostaje już tylko nadanie włosom docelowego kształtu za pomocą szczotki.