Porady

Broda pod nadzorem barbera

By 14 sierpnia 2019 No Comments

Broda może być wspaniałą ozdobą, wymaga jednak szczególnej pielęgnacji. Składają się na nią regularne wizyty u barbera oraz codzienne czesanie i zabiegi z użyciem szamponów, olejków oraz odżywek. W połączeniu z nienaganną fryzurą, broda stała się ikoną współczesnego męskiego stylu.

Barber, czyli profesjonalny golibroda

Wizyta w barber shopie pozwala na profesjonalne przycięcie i wystylizowanie zarówno brody, jak i męskich włosów. Dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu kluczowy będzie wybór kształtu brody. Wybór potencjalnych stylizacji jest duży, dlatego warto skorzystać z sugestii barbera, który zaproponuje pasujący wariant.

Pielęgnacja brody

Wizyta u barberaMając na uwadze wygląd brody, warto zapoznać się z dostępnymi na rynku kosmetykami do pielęgnacji. Jednym z podstawowych elementów jest właściwy olejek do brody. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie i odżywienie włosów. Nie bez znaczenia jest również zapach kosmetyku, który należy dopasować do indywidualnych preferencji. Szampony i odżywki do brody zapobiegają rozdwajaniu się włosów i ułatwiają utrzymanie pożądanego kształtu, a zatem podtrzymują atrakcyjny i zadbany wygląd.

Podstawą utrzymania atrakcyjnego wyglądu brody jest także dieta. Dostarczenie organizmowi odpowiednich ilości witaminy B, cynku oraz magnezu pozwoli na przyspieszenie tempa wzrostu oraz zapobiegnie wypadaniu włosów.

Szczotka barberska jako must have

Szczotka do rozczesywania brodyZwieńczeniem podstawowego zestawu do pielęgnacji są szczotki do czesania i stylizacji brody. Stosowane codziennie zapewniają miękkość i blask włosów. Należy szukać produktów, które wykonane są w 100% z naturalnego włosia. Elastyczne włókna pozwalają rozplątać i wydłużyć brodę. Warto wybierać sprawdzone produkty o wysokiej jakości, do których należą produkty TERMIX z linii Barber, które gwarantują osiągniecie pożądanego efektu.

Bez szczotki do brody trudno utrzymać atrakcyjny wygląd włosów. W połączeniu z regularnymi wizytami u barbera oraz codzienną pielęgnacją powstaje efekt, który podkreśla charakter i przyciąga spojrzenia.