Trendy

Curtain bangs, czyli fryzura, którą pokochały influencerki!

By 29 marca 2021 No Comments

Curtain bangs, czyli fryzura, którą pokochały influencerki!

 

Trendy urzekają swoją dynamiką. Czasem stylizacje, które odeszły w zapomnienie, nagle powracają w wielkim stylu. Ulegają modyfikacjom, czerpią inspirację z dawnych ikon. Podobnie jest w przypadku curtain bangs, czyli długiej grzywki z symetrycznym przedziałkiem, która okala twarz niczym firanki. Tę fryzurę dumnie noszą influencerki takie jak Jessica Mercedes, Karolina Ościk, Matilda Djerf czy Sabina Socol. Jeśli sama zastanawiasz się nad tego typu cięciem, z pewnością zainteresują Cię tajniki stylizacji „grzywki firanki”.

Najmodniejsza fryzura wiosny 2021

Styl gwiazd nieustannie jest źródłem zachwytu. Szczególnie jeśli mowa o gwiazdach posiadających niezachwianą pozycję na piedestale dobrego smaku. Należy do nich Brigitte Bardot, która swego czasu spopularyzowała curtain bangs. To uczesanie nosiła także Beyoncé. Poza walorami estetycznymi duże znaczenie ma prostota fryzury i łatwość stylizacji. Patrząc na rozwój trendu, nie trzeba się jednak cofać o dekady. Grzywka-firanka powróciła ostatnio w 2018 roku, występując najczęściej w towarzystwie klasycznego boba.

Źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/sabinasocol/

Curtain bangs – dla kogo?

Z pewnością ucieszy Cię, że curtain bangs pasuje do każdego rodzaju twarzy. Owalna, trójkątna, kwadratowa, a może w kształcie serca? Nic nie stoi na przeszkodzie do posiadania stylowej grzywki. Proste cięcie wydobywało wszelkie asymetrie, tutaj jest wręcz przeciwnie. Dodatkowo grzywka rozchodząca się na boki pomoże Ci optycznie wysmuklić twarz, wydobyć piękno oczu i kości policzkowych, a także nada całej stylizacji nieco artystycznego sznytu.

Źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/cajmel/ 

Jak zrobić curtain bangs?

Skoro już wiesz, że ta fryzura jest dla Ciebie, warto przejść do instrukcji, jak ją wykonać. Poza perfekcyjnym cięciem w salonie fryzjerskim pozostaje codzienna stylizacja. Ta wbrew pozorom nie jest czasochłonna. Zacznij od umycia włosów i wykonania przedziałka na środku głowy. Następnie sięgnij po okrągłą szczotkę. W większości przypadków dobrym wyborem będzie szczotka Termix Evolution Basic. Jeśli jednak Twoje włosy są zniszczone lub osłabione, lepiej sprawdzi się szczotka Termix Evolution Special Care. Stopniowo nawijaj pasma, kierując je do przodu. Jednocześnie susz włosy. Kiedy już wysuszysz i ułożysz wszystkie pasma, zacznij delikatnie zawijać je w dół. Całość utrwal sprayem lub lakierem do włosów.

Evo Basic - włosy normalne

Jeśli masz w planach wiosenną metamorfozę, zastanów się nad koloryzacją. W naszym artykule znajdziesz przewodnik po najmodniejszych odcieniach tego roku.