Porady

Elegancja na głowie: cięcia i upięcia na oficjalne okazje

By 30 stycznia 2020 No Comments

Pojęcie dress code w wielu budzi pewien niepokój. Dopasowanie fryzury do okazji może być sporym wyzwaniem. Powinna być elegancka, mieć formalny charakter, ale jednocześnie podkreślać urodę i co najważniejsze – pozostawać w zgodzie ze stylem i osobowością. Pogodzenie tych czynników nie jest łatwe, dlatego z pomocą przychodzi klasyczna elegancja, pozwalająca na odrobinę zabawy stylizacją.

eleganckie-fryzuryProste włosy – klasyczny sznyt

W większości sytuacji zawodowych i towarzyskich możemy sobie pozwolić na noszenie rozpuszczonych włosów. Najważniejsza jest ich nienaganna faktura. Kontrolowany chaos sprawdzi się raczej w nieformalnym wydaniu. Warto pamiętać, że naturalność zawsze jest w cenie, dlatego taka fryzura stanowi proste i eleganckie rozwiązanie. Profesjonalny wygląd wymaga równie profesjonalnych narzędzi. Dlatego najlepiej sięgnąć po prostownicę Termix 27, która nie tylko pomoże okiełznać pasma, ale także doda im blasku. To przepis na pełną kontrolę nad wizerunkiem przy zachowaniu naturalnej swobody.

Postaw na eleganckie upięcia

eleganckie-upiecieKlasyczny kok lub fantazyjnie zebrane włosy doskonale podkreślą Twoją osobowość i pozwolą Ci bawić się stylem. W przypadku oficjalnych okazji konieczna będzie rezygnacja z krzykliwych dodatków. Istotna też będzie trwałość efektu, którą można osiągnąć przez dokładne zaczesanie pasm. W tym celu należy sięgnąć po płaską szczotkę, pomagającą precyzyjnie uporządkować włosy i cieszyć się nieskazitelną fryzurą przez cały dzień.

Long bob, czyli efektowne cięcie

Jeśli klasyczny bob wydaje Ci się zbyt stonowany i mało wyrazisty, idealnym rozwiązaniem będzie fryzura à la long bob. Sprawdzi się zarówno w wersji cieniowanej, jak i z grzywką. Po wyprostowaniu włosy będą układały się w formie szykowanej tafli, z kolei upięcie pozwoli na stosowanie różnorodnych wariantów stylizacji.

Nawet jeśli atmosfera spotkania dalece odbiega od swobodnej, nie musisz tracić swojej naturalności i energii. Oficjalne wydarzenia oraz formalne spotkania są doskonałą okazją do pokazania uniwersalności swojego stylu oraz nietuzinkowego gustu, który sprawdzi się w każdej sytuacji.