Porady Ambasadora

Jak dobrać okrągłą szczotkę do długości i struktury włosów?

By 8 marca 2019 No Comments

Prawidłowe suszenie włosów na okrągłej szczotce może dawać spektakularne rezultaty. Ten typ szczotek fryzjerskich wykorzystywany jest do dodawania objętości i wygładzania struktury. Dziś Ambasador Termix Polska, Łukasz Stefański, doradza, czym kierować się przy wyborze szczotki okrągłej.

Zanim sięgniesz po okrągłą szczotkę, podsusz włosy tak, aby w 60-70% były suche. Co istotne, włosy powinny być suszone od nasady aż po końce zgodnie z naturalnym kierunkiem porostu włosy (suszarka umiejscowiona nad głową).

Jaką okrągłą szczotkę wybrać?

Dobór odpowiedniej okrągłej szczotki zależny jest od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Mniejsza średnica szczotki będzie odpowiadała za większe odbicie włosów od nasady, większa średnica będzie dawała nam mocne wygładzenie struktury włosa na długości i końcach.

Łukasz Stefański do włosów krótkich czyli takich, które nie przekraczają linii ucha poleca szczotkę o średnicy 17-28mm. Do włosów średnich, gdzie linia długości jest pomiędzy szyją a ramionami najlepiej stosować szczotki o średnicy 32-43mm. Włosy dłuższe pokochają szczotki o średnicach 43-60mm.

Oprócz doboru średnicy szczotki, ważny jest też jej rodzaj. Marka TERMIX stworzyła szczotki dla różnych typów włosów, dzięki czemu mamy duże możliwości wyboru.

Przy włosach cienkich, na których ciężko jest uzyskać ciekawą objętość Łukasz w swojej pracy stosuje szczotki Evolution SOFT, włosy grube jego klientek pokochały szczotki Evolution PLUS. „Natomiast kolorowe szczotki C-Ramic są dla mnie idealne do włosów bardzo puszystych, które bez odpowiednich produktów ciężko jest ujarzmić” – podkreśla nasz Ambasador.

Łukasz Stefański zwraca również uwagę na serię Evolution XL: „Największe wrażenie robią na mnie szczotki Evolution XL, które według mnie nadają się do każdego rodzaju włosów, a dzięki bardzo szerokiemu korpusowi powodują szybkie suszenie szerokiego pasma”.