Porady

Jak prawidłowo zadbać o grzywkę?

By 30 września 2019 No Comments

Prosta, zasłaniająca brwi, a czasami zaczesana na jeden bok – grzywka ma różne oblicza i świetnie sprawdza się do podkreślenia owalu twarzy czy kości policzkowych. Doczekała się wielu odsłon, choć w każdym przypadku wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnego podcinania.

Pielęgnacja grzywki nie jest skomplikowana i przebiega podobnie jak w przypadku całej fryzury. Należy ją regularnie myć i stosować specjalne preparaty, które dostarczą jej odpowiednich substancji odżywczych. Prawidłowo skonstruowana grzywka powinna być na tyle gęsta, aby przykrywała w pełni czoło i wyglądała dobrze nawet, jeśli zaczeszesz ją lekko na bok. Niestety, ze względu na swoje umiejscowienie przetłuszcza się najszybciej i dlatego wymaga częstszego oczyszczania.

Przycinanie grzywki

Prosta grzywka powinna kończyć się na wysokości brwi i rozczesana prosto, układać się w idealnie poziomą linię. Oznacza to, że często musi być podcinana częściej niż pozostałe pasma włosów. Nie wolno dopuścić, aby grzywka miała przerwy czy nierówności, gdyż negatywnie wpływają one na estetykę całej fryzury.

Grzywkę należy przycinać wyłącznie ostrymi nożyczkami fryzjerskimi, najlepiej na mokrych włosach. Gwarantuje to precyzję cięcia, a także nie uszkadza struktury włosów. Najlepiej więc powierzyć to zadanie fryzjerowi. Podcięcie grzywki nie trwa długo, a wykonane przez profesjonalistę daje pewność, że włosy będą wyglądały pięknie i zdrowo.

Codzienna stylizacja

Równie ważne co regularne podcinanie grzywki jest jej modelowanie. Chociaż wiele zależy od indywidualnych właściwości włosów, najważniejszym elementem jest zadbanie o jej świeży wygląd. Niewątpliwym atutem posiadania grzywki jest fakt, że wystarczy ją szybko wymyć szamponem, aby nadać jej estetycznego wyglądu. Wraz z odświeżeniem grzywki, cała fryzura nabiera lekkości i przyciąga wzrok.

Drugim elementem jest stylizacja z użyciem kosmetyków do utrwalania efektu. Będą tu pomocne także prostownica czy suszarka oraz szczotka do modelowania. Jeśli Twoje włosy lubią się skręcać, najlepszym rozwiązaniem będzie wymodelowanie zwilżonej grzywki na okrągłej szczotce, używając do tego suszarki. Taki zabieg pozwala również nadać jej efektu pełności, który jest widoczny na całej fryzurze. Jeśli zaś widzisz, że jedynie pojedyncze kosmyki włosów odstają od całej konstrukcji grzywki, najszybszym i najprostszym rozwiązaniem będzie użycie prostownicy. Warto, abyś skręciła rękę do czoła przy jej końcach, dzięki czemu grzywka będzie wydawała się pełniejsza. Na samym końcu możesz użyć lakieru o lekkim stopniu utrwalania, który pozwoli cieszyć się perfekcyjnie wyglądającą grzywką cały dzień.