Porady Ambasadora

Jak prostować włosy? Prostownica TERMIX 230

By 25 lutego 2019 22 maja, 2019 No Comments

Prostowanie włosów to zabieg, na który decyduje się wiele kobiet. Niepoprawna stylizacja z użyciem wysokiej temperatury może szkodzić fryzurze, dlatego bardzo ważne jest, by używać prostownicy prawidłowo. Ambasador Termix Polska, Łukasz Stefański radzi, jak prostować włosy, by były piękne i zdrowe.

Do zabiegu prostowania należy wybrać urządzenie, które zostało wykonane z myślą o pielęgnacji włosów. Prostownica Termix 230 charakteryzuje się zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, gdyż należy do nowej generacji prostownic cyfrowych. W jej budowie zastosowano elementy nanosrebrne i nanotytanowe, dzięki którym włosy po zabiegu uzyskują jeszcze więcej blasku.

Łukasz Stefański podkreśla, że dla pożądanego efektu prostowania, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie włosów. Maksymalnie je wysusz, ponieważ praca prostownicą z wilgotnymi włosami powoduje ich „gotowanie”, a tym samym bardzo silne uwrażliwianie struktury.

Przy prostowaniu włosów istotne jest to, aby wydzielane pasma nie były grubsze niż wysokość prostownicy (około 4cm) oraz nie były szersze niż płytka grzejąca. Pasmo włosów przeciągaj prostownicą tylko RAZ, przesuwając się bardzo powoli od nasady aż po końce.

Do stylizacji z wysoką temperaturą warto użyć spraye termoochronne, które poza działaniem chroniącym, dodatkowo pielęgnują włosy przez ich nawilżenie.