Produkty TERMIX

Jakie cechy powinna mieć szczotka do kręconych włosów?

By 26 kwietnia 2021 No Comments

Fryzura z pięknym skrętem pasm stanowi wyjątkową ozdobę. Często jednak jest też codziennym wyzwaniem. Dlaczego? Kręcone włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Dotyczy to nie tylko kosmetyków do mycia i stylizacji, ale także wyboru odpowiedniej szczotki do tego rodzaju włosów.

Czesanie kręconych i falowanych włosów

Uszkodzenia struktury włosów, podrażnienia skóry głowy, pogorszenie ogólnej kondycji fryzury. To tylko niektóre z konsekwencji złego wyboru szczotki do włosów. Fale i loki są dodatkowym wyzwaniem pielęgnacyjnym, ponieważ mogą mieć tendencję do plątania się. Dobrym rozwiązaniem jest rozczesywanie włosów kręconych na mokro. Płaskie szczotki Termix Colors w wariancie różowym, zielonym i żółtym oraz limitowanej edycji PRIDE umożliwiają tego typu pielęgnację bez problemów związanych z ciągnięciem pasm. Dodatkowo są łagodne dla skóry głowy. Wytrzymałe nylonowe włosie, które zostało zakończone kuleczkami łączy codzienne rozczesywanie z delikatnym masażem, polepszającym ukrwienie i tym samym pobudzającym wzrost włosów.

Jaka szczotka do stylizacji kręconych włosów?

Loki i fale kojarzą się zazwyczaj ze zjawiskową kaskadą włosów. W tym przypadku do stylizacji pasm najlepiej wybrać okrągłą szczotkę Termix Evolution Plus zaprojektowaną specjalnie z myślą o włosach grubych. Zdarza się jednak, że kręcone włosy są jednocześnie cienkie i delikatne. Wtedy znacznie lepszym wyborem będzie szczotka Termix Evolution Soft. Obie wyróżniają się ergonomicznym kształtem. Ponadto znacznie redukują czas suszenia w porównaniu do zwykłych szczotek aluminiowych.

Jak czesać włosy kręcone

Proces rozczesywania kręconych włosów najlepiej rozpocząć po ich umyciu, kiedy są nadal lekko wilgotne. Pamiętaj o nałożeniu odżywki, która ułatwi ten proces. Początkowo możesz rozplątywać pasma palcami. Później należy sięgnąć po szczotkę i stopniowo stylizować fryzurę.

Wybór szczotki, która będzie stanowić odpowiedź na złożone potrzeby kręconych i falowanych włosów to połowa sukcesu w czasie rozczesywania i stylizacji pasm. Z pewnością szybko zauważysz pozytywny efekt, a niesforne loki przestaną być trudne do ujarzmienia.