Porady

Jesienna regeneracja włosów

By 13 października 2020 No Comments

Okres jesienno-zimowy to wymagający czas dla włosów. Są narażone na działanie czynników atmosferycznych i częstych zmian temperatur. Choć poranna mżawka może wydawać się nieszkodliwa, a ciepłe powietrze w pomieszczeniach witamy raczej z przyjemnością i ulgą po spacerze w powiewach wiatru, to właśnie te elementy mogą znacznie osłabić kondycję pasm.

Jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego warto już teraz zaplanować zabiegi regeneracyjne, pozwalające przywrócić włosom witalność i elastyczność. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że domowe spa oraz wizyta w salonie fryzjerskim należy do przyjemności, a szczególnie teraz warto dostarczać organizmowi endorfin.

Domowe jesienne spa

Czas o siebie zadbać! Zaplanuj wieczorny relaks i zamień swoją łazienkę w luksusowe centrum odnowy. Nie wymaga to dużego wysiłku. Wystarczy wcześniej przygotować odżywczą maskę na włosy, zapalić kilka świeczek i wybrać ulubioną playlistę, która spotęguje uczucie odprężenia. Domową maskę na włosy można przygotować na bazie oliwy z oliwek, jogurtu naturalnego i wybranych owoców. Dokładnie zmieszane składniki nałóż na włosy, okryj je czepkiem lub ręcznikiem, a po około trzydziestu minutach zmyj je szamponem. Warto zostawić włosy do samodzielnego wyschnięcia i powtarzać zabieg regularnie.

Regenerujące zabiegi w salonie fryzjerskim

jesienna-regeneracjaPoza domową pielęgnacją warto zaplanować przynajmniej jeden profesjonalny zabieg regeneracyjny w salonie fryzjerskim. Przynosi on natychmiastowy efekt i cechuje się wysoką skutecznością. W doborze odpowiedniej techniki regeneracji z pewnością pomoże Ci fryzjer, który trafnie oceni potrzeby pasm. Istotne będzie także podtrzymanie rezultatów poprzez unikanie uszkodzeń struktury włosów. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednią szczotkę, której włosie zapewni łagodne i skuteczne rozczesywanie, a jednocześnie nie będzie naruszać naturalnej warstwy ochronnej.

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy warto szczególnie zadbać o kondycję pasm. W ten sposób pozostaną one odżywione bez względu na zewnętrzną aurę, co zaowocuje piękną fryzurą przez cały rok.