Trendy

Najmodniejsze nakrycia głowy na jesień i zimę

By 12 listopada 2020 No Comments

W okresie jesienno-zimowym często stajemy przed wyborem między ciepłem a nienaganną fryzurą. Mowa o nakryciach głowy, które stają się niezbędnym elementem stylizacji w momencie, kiedy temperatura zaczyna stopniowo spadać, a podmuchy wiatru przestają być przyjemną, lekką bryzą i zaczynają straszyć chłodem. Czy jednak na pewno nie da się połączyć estetyki i komfortu? Jesteśmy zdania, że to możliwe. Wystarczy dobór odpowiedniego nakrycia głowy.

Jak dopasować czapkę do fryzury

czapkaWybierając jesienną czapkę należy pamiętać o materiale, z którego jest wykonana. To właśnie on będzie miał bezpośredni wpływ na fryzurę. Postaw na naturalne tkaniny, może być to wełna lub bawełna. Ciekawą alternatywą jest także włókno bambusowe. Warto zatroszczyć się o kondycję samych włosów, poprzez stosowanie kosmetyków ochronnych i zapobiegających puszeniu się.

Jeśli chcesz uniknąć odkształceń fryzury, pamiętaj, żeby dokładnie wysuszyć włosy przed wyjściem, najlepiej z użyciem okrągłej szczotki, co pozwoli Ci na ograniczenie stylizacji z wykorzystaniem wysokich temperatur, które może prowadzić do przesuszenia pasm. Od suszenia i stylizacji włosów należy odczekać minimum pól godziny, by nie narazić zarówno kosmyków jak i skóry głowy na dużą zmianę temperatur.

kaszkietKolejny krok to wybór kroju nakrycia głowy. Zasada jest prosta – im luźniejsza czapka, tym większa szansa, że fryzura pozostanie nienaruszona. Jednak nakrycie głowy może stać się też elementem stylizacji i dopełnieniem fryzury, bez względu na to, czy mowa o długich czy krótkich włosach.

Od lat na ulicach jesienią i zimą królują czapki z pomponem. To rozwiązanie świetnie prezentuje się m.in. z włosami splecionymi w warkocze. Będzie też doskonałym rozwiązaniem dla fryzury typu pixie cut, z grzywką opadającą na czoło, wystającą spod czapki.

Modnym wyborem jest również beret lub kaszkiet. Takie nakrycie głowy nie tylko chroni przed zimnem, ale dodaje wyjątkowego charakteru stylizacji.

Ciepłe czapki i stylowe kapelusze

kapeluszPonadczasową jesienno-zimową klasyką jest beanie. Ten model czapki sprawdzi się również w tym sezonie. Jego największa zaletą jest uniwersalność oraz różnorodność dostępnych wzorów oraz kolorów, dzięki czemu z łatwością znajdziesz nakrycie głowy pasujące do cery oraz barwy włosów. Ciekawą alternatywą są także kapelusze, które sprawdzą się w przypadku umiarkowanych temperatur. Jeśli planujesz aktywność lub chcesz podkreślić upięcie, dobrym rozwiązaniem będzie również opaska.