Porady Ambasadora

Naturalnie piękne włosy, czyli przepis na świąteczną stylizację

By 13 grudnia 2019 No Comments

Niewymuszona elegancja i pełna klasy swoboda sprawdzają się zawsze, także podczas świątecznych spotkań. Podczas planowania stylizacji warto sięgnąć po porcję inspirujących rozwiązań. Mają one szczególną wartość, jeśli ich źródłem są obserwacje profesjonalnej fryzjerki i stylistki.

Anna Kopaczewska, ambasadorka Termix Polska nieustannie zaskakuje świeżością spojrzenia. Mimo ogromnego doświadczenia, wciąż poszukuje zupełnie nowej jakości. Uzyskuje ją łącząc funkcjonalność fryzury z jej estetyką. Efektem są stylizacje, które doskonale pasują do różnorodnych okazji – w tym przypadku są to przepisy na naturalną elegancję w świątecznym wydaniu.

swiateczne-krotkie

Czar krótkich włosów

Idealnym połączeniem w przypadku włosów krótkich będą gładkość i połysk. Za taką stylizacją przemawia duża uniwersalność. Będzie stanowiła tło dla wyrazistych dodatków i biżuterii, co pozwala bawić się stylem i dopasować elementy, tak, by nadały kreacji odpowiedni charakter. Prostota oraz elegancja sprawdzą się zarówno przy wigilijnym stole, jak i podczas szalonej sylwestrowej nocy. Dłuższe partie pasm warto wtedy wystylizować na szczotce i zaczesać do tyłu. Wykończenie może stanowić spray nabłyszczający, który zapewni intensywny połysk oraz podkreśli kształt fryzury.

swiateczne-poldlugie

Postaw na delikatne fale

Włosy półdługie można wystylizować tworząc delikatne, naturalne fale. Miękkość efektu gwarantuje dopasowanie do każdego typu urody oraz włosów. Nie ma przeszkód do wykonania fryzury w przypadku włosów cieniowanych, jak i na ściętych w linii prostej. Kluczem do uzyskania eleganckiego efektu będzie wybór właściwej szczotki – świetnie w tym przypadku sprawdzi się okrągła szczotka do włosów Termix. Włosy należy skręcać stopniowo, pasmo po paśmie. Dla bardziej naturalnego efektu, uzyskane fale warto delikatnie przeczesać palcami.

swiateczne-dlugie

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Długie włosy pozwalają na swobodną interpretację klasycznych upięć, takich jak kucyk czy kok. Warto postawić na lekkość i kontrolowany nieład, pozwalając niektórym pasmom na swobodne opadanie. Nowoczesności tej stylizacji doda zaczesanie włosów do góry. Z kolei zwolenniczki rozpuszczonych włosów mogą pomyśleć o połączeniu naturalnych fal z lekkim podniesieniem włosów od nasady, co pozwoli na uzyskanie większej objętości.

Rozwiązania bazujące na naturalności stanowią doskonałą oprawę świątecznych stylizacji. Zabawa klasyką i nieprzemijającą elegancją dodaje uroku, który z pewnością zostanie doceniony.