Produkty TERMIX

Nowość TERMIX: szczotki EVOLUTION Special Care do zniszczonych włosów

By 22 maja 2019 11 czerwca, 2019 No Comments

Delikatne włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Gdy są suche i zniszczone, stanowią problem – nie tylko wizualny. Cechują się większą łamliwością i podatnością na uszkodzenia, co skutkuje ich nadmiernym wypadaniem. Z myślą o włosach zniszczonych, Termix przygotował nowość – profesjonalną szczotkę fryzjerską EVOLUTION Special Care.

Targi LOOK 2019 to jedno z najważniejszych wydarzeń branży fryzjerskiej w Polsce, skupiające specjalistów oraz topowe marki. To właśnie podczas tego eventu miała miejsce premiera najnowszej szczotki do modelowania włosów zniszczonych marki Termix. Podobnie jak inne produkty linii EVOLUTION, spotkała się z pozytywnym przyjęciem profesjonalistów i ich klientów.

Włosy zniszczone – czyli jakie?

Włosy matowe, szorstkie, łamliwe – zwykle spowodowane jest to utratą wody oraz osłabieniem warstwy lipidowej. Przyczyny mogą być różne, natomiast do najczęstszych powodów uszkodzeń należy wysoka temperatura i negatywny wpływ substancji chemicznych. Takie włosy mają otwarte łuski włosowe, co prowadzi do utraty blasku i gorszej kondycji pasm. Poza pielęgnacją naturalnymi olejkami, warto zatroszczyć się o odpowiednią szczotkę do włosów delikatnych – tylko dwutorowe działanie przyniesie właściwe efekty.

Pielęgnacja włosów zniszczonych przez innowacje

Do wrażliwych rodzajów włosów należy stosować szczotki o szczególnie dopasowanych włóknach. Nie powinny naruszać struktury pasm i powodować mikrouszkodzeń. W przypadku EVOLUTION Special Care włókna szczotki doskonale chwytają włosy, co zapobiega ich niszczeniu w czasie czesania i suszenia, skutkując tym samym większą miękkością i widocznym blaskiem fryzury.

Możesz dodatkowo uniknąć rozdwojonych końcówek. Nowa okrągła szczotka do włosów zamyka mieszek włosa, a ponadto jej otwory w kształcie rombu skracają czas suszenia, co powoduje, że Twoja fryzura ma kontakt z minimalną ilością ciepła, potrzebną do właściwej stylizacji.

Pozwól sobie na więcej blasku i zdrowsze włosy! Zadbaj o strukturę pasm, pielęgnując je od podstaw – bez uszkodzeń, z najlepszym efektem estetycznym.