Produkty TERMIX

Nożyczki w rękach fryzjera – jak wybrać podstawowe narzędzie fryzjerskie?

By 18 lipca 2019 No Comments

Na oszałamiającą fryzurę składa się nie tylko talent i wizja fryzjera, ale także specjalistyczne narzędzia, które umożliwiają mu precyzję pracy. Wybierając nożyczki do strzyżenia włosów, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Zakup profesjonalnych narzędzi fryzjerskich powinien być przemyślany. Każdy fryzjer ma oczywiście własne preferencje i przyzwyczajenia, ale przedstawiciele branży przyznają, że w przypadku nożyczek i degażówek niezwykle istotna jest jakość materiałów i wykonania.

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę są parametry nożyczek – ich wielkość i waga, które przekładają się na efekty dalszej pracy. Najpopularniejszym rozmiarem są nożyczki o wielkości 5.5 cala, które dopasowują się do kształtu i rozmiaru dłoni zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Gwarantują wysoki komfort i przyjemność z pracy, co przekłada się na dokładniejsze i efektowne cięcia.

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Równie istotne jest tworzywo, z którego wyprodukowano nożyczki. Najtrwalsze są wykonywane ze stali nierdzewnej i hartowanej. Nie tylko wyróżnia je największa ostrość, ale także nie są podatne na korozję i uszkodzenia powstałe przy upadkach, dzięki czemu można je użytkować dłużej niż pozostałe. Ważny jest także kształt nożyczek. Jeśli mamy możliwość, warto wybrać te o ergonomicznym kształcie uchwytów, aby zapewnić sobie doskonałą wygodę podczas wielogodzinnej pracy.

Warto wziąć pod uwagę także możliwości regulacji. Nożyczki z regulacją śruby to rozwiązanie, które pozwala optymalnie dopasować narzędzie do własnych potrzeb i upodobań, podwyższając komfort i jakość pracy. Można je znaleźć w ofercie TERMIX, marki najczęściej wybieranej przez fryzjerów na całym świecie.

Nożyczki czy degażówki?

Dobierając najlepszy model profesjonalnych narzędzi fryzjerskich należy kierować się tym, do jakich strzyżeń na włosach będą najczęściej wykorzystywane. Zarówno do podstawowych czynności, jak i precyzyjnych cięć oraz w strzyżeniu kreatywnym, szczególnie ważne jest używanie prostych, ostrych nożyczek. Degażówki zdecydowanie ułatwią pracę z włosami, które potrzebują przerzedzenia lub wymagają cieniowania. Są także przydatne w cięciu punktowym. W profesjonalnym salonie fryzjerskim nie powinno zabraknąć obu typów narzędzi.