Porady

Pielęgnacja włosów wiosną

By 20 marca 2019 No Comments

Coraz dłuższe dni, rozkwitające pąki kwiatów, ćwierkot ptaków za oknem i… oklapnięte, zmęczone zimą włosy, zupełnie pozbawione energii czy blasku.  Co zrobić, by ostatnie skojarzenie nie stało się jednym z tych przychodzących do głowy na myśl o wiośnie? Jak przywrócić pasmom świeży i zdrowy wygląd? Są na to sposoby!

Mimo, iż zimowa aura powoli ustępuje, niejednokrotnie pozostawia po sobie niechciane pamiątki w postaci choćby rozdwajających się końcówek czy suchych i zniszczonych kosmyków. Tymczasem, jak na wiosnę przystało, wreszcie chcemy móc poczuć wiatr we włosach. Co w tej sytuacji? Pierwsze kroki warto skierować do salonu fryzjerskiego.

Po wnikliwej analizie, ekspert przede wszystkim oceni stan włosów, a następnie zaproponuje zabiegi, dzięki którym szybko wrócą do formy. Czasem, by nadać włosom świeżości i przywrócić kształt fryzurze, wystarczy zwykłe podcięcie końcówek, zaś w przypadku pasm suchych i zniszczonych wskazana może okazać się kuracja o właściwościach głęboko nawilżających lub silnie regenerujących. Odpowiednio dobrane do potrzeb włosów preparaty takie, jak szampony, odżywki, maski czy kremy potrafią zdziałać cuda. Jeśli decydujemy się na zabiegi domowe, warto zaopatrzyć się w specjalny grzebień do nakładania kosmetyków fryzjerskich, za pomocą którego  równomiernie nałożymy wybrany preparat. Na efekty nie trzeba długo czekać, bo zazwyczaj widoczne są niemal od razu.

Wiosna to też znakomity czas na wszelkiego rodzaju metamorfozy. Być może poza uporządkowaniem garderoby, przyda się też zmiana wizerunku – odświeżenie koloru, a nawet całkowita modyfikacja ułożenia włosów. Od jakiegoś czasu wzdychasz do katalogów na widok surferskich fal lub zmysłowego boba z grzywką? Trendy trendami, ale to przede wszystkim Ty masz się czuć i wyglądać dobrze, więc koniecznie oddaj się w ręce profesjonalisty, który ewentualne zmiany dostosuje do Twojej cery, koloru oczu czy rysów twarzy.

Niezależnie od kondycji swoich włosów, wiosna to czas, kiedy warto umówić się na wizytę w salonie fryzjerskim i dokonać mniej lub bardziej zaawansowanych zmian. Zastrzyk energii na pewno przyda się zmęczonym włosom, które wkrótce odwdzięczą Ci się świeżym i pełnym blasku wyglądem.