Porady

Podcinanie włosów na lato. Dlaczego to dobry moment na nową fryzurę?

By 7 lipca 2020 No Comments

Słoneczne dni, spontaniczne wypady na plażę, plany urlopowe. Udziela Ci się wakacyjny nastrój, samopoczucie dopisuje. Zaczynasz zastanawiać się nad zmianą wizerunku. Czy lato to właściwy moment na zmianę fryzury?

Latem włosy poddawane są oddziaływaniu słońca, wody, chloru oraz piasku. Warto przywrócić im zdrowy wygląd i przy okazji nieco odświeżyć swój look. Nic tak nie dodaje pewności siebie jak dopasowana i modna fryzura.

Dlaczego warto podcinać włosy latem?

Z pewnością zauważyłaś, że w okresie letnim włosy wydają się szybciej rosnąć. Ma to związek ze zwiększoną wilgotnością, która powoduje szybsze dzielenie się komórek włosów, a co za tym idzie – wyższe tempo wzrostu. I byłaby to dobra wiadomość, gdyby nie fakt, że takie warunki negatywnie oddziałują na rdzeń pasm, powodując uszkodzenia jego struktury. W tym przypadku największym sprzymierzeńcem okazują się właśnie nożyczki fryzjerskie. Delikatne podcięcie włosów pomoże Ci zachować zdrowy wygląd, a zaplanowana wizyta u fryzjera jest świetnym pretekstem do dalszych zmian!

Modna fryzura na lato

Jeśli nie masz pomysłu na nową fryzurę, warto skorzystać z inspiracji. Mogą nimi być aktualne trendy, w które wpisują się naturalne fale sięgające do ramion. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie swobodę stylizacji oraz kontrolowany chaos na głowie. Doskonałą propozycją dla odważnych i zadziornych będzie styl pixie. Ta ekstremalnie krótka, ale bardzo kobieca fryzura z pewnością przyciągnie liczne zachwycone spojrzenia. Możesz również postawić na kwadratowy bob. To cięcie pozwala na dużą różnorodność stylizacji. Dodatkowo jest uwielbiane przez hollywoodzkie gwiazdy, co samo w sobie stanowi rekomendację 😉

Krótkie włosy w letnim stylu to nie tylko szansa na odmianę wizerunku, ale szereg pragmatycznych korzyści. Taka fryzura jest wygodna, skraca codzienną rutynę i pozwala zaoszczędzić czas. Dodatkowo w niepamięć odejdą dylematy związane ze sposobem upięcia. Brzmi świetnie? Zatem nożyczki w ruch!