Porady

Prawidłowe nakładanie masek i odżywek na włosy w 5 krokach

By 11 czerwca 2019 No Comments

Na półce z kosmetykami masz już maskę i odżywkę dostosowane do potrzeb swoich włosów? Świetnie! Kolej na aplikację. Zanim jednak przystąpisz do nakładania preparatu, dowiedz się, jak zrobić to na tyle skutecznie, by maksymalnie wykorzystać jego potencjał, a w efekcie móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi pasmami.

Odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów to jedno, ale równie istotne jest ich prawidłowe stosowanie. Nawet najlepsze preparaty, bogate w drogocenne formuły i składniki odżywcze, mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeśli popełnimy błąd podczas ich aplikacji. Nałożenie zbyt dużej ilości produktu, niewłaściwy czas pozostawienia preparatu na włosach czy aplikacja na ociekające wodą pasma – to tylko niektóre przewinienia, których dopuszczamy się na co dzień. Tymczasem od pełnego wykorzystania potencjału produktu, a tym samym uzyskania maksymalnych rezultatów dzieli nas zaledwie 5 kroków!

Krok 1: rozczesanie włosów

By kosmetyk łatwiej było rozprowadzać, a tym samym, by składniki odżywcze efektywniej docierały do wszystkich warstw włosów, należy je delikatnie rozczesać. Najlepiej posłuży do tego płaska szczotka z wytrzymałym włosiem nylonowym zakończonym kuleczkami, która idealnie nadaje się do każdego typu włosów, także kręconych.

Krok 2: umycie dobranym do potrzeb włosów szamponem

W zależności od tego, w jakiej kondycji są Twoje włosy, wybierz produkt, który będzie odpowiedzią na ich potrzeby. Jeśli są zniszczone, niech odżywka i maska wykazują właściwości regenerujące, jeśli zaś przesuszone, sięgnij po produkt silnie nawilżający. Gdy masz już w ręku odpowiedni szampon, umyj dokładnie włosy i skórę głowy, a następnie odciśnij je, aby były wilgotne, a nie mokre.

Krok 3: nałożenie maski lub odżywki

Nakładanie odżywki na włosyObecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty do pielęgnacji włosów, a zatem jest w czym wybierać. Zacznijmy od podstawowej różnicy pomiędzy maską a odżywką. Ta druga oddziałuje na zewnętrzną część struktury włosa, a efekty jej działania nie są tak długotrwałe, jak w przypadku maski, która wnika w głąb, dostarczając więcej substancji odżywczych. Wybór zależy więc od tego, jakich efektów się spodziewasz i czego potrzebują Twoje włosy. Odżywki i maski dzielą się też na te do spłukiwania, których nadmiar usuwamy po upływie określonego czasu, lub bez, czyli takie, które pozostawiamy na kosmykach – te w szczególności polecane są włosom cienkim i delikatnym, a także puszącym się i trudnym do ujarzmienia.

Przejdźmy jednak do samej aplikacji. Na umyte i odciśnięte z nadmiaru wody włosy nakładamy niewielką ilość wybranego preparatu, mniej więcej wielkości orzecha włoskiego. Nanieś odżywkę lub maskę od ucha w dół, nigdy na skórę głowy, chyba że produkt został do tego przeznaczony, a stosowna informacja znajduje się na etykiecie.

Krok 4: przeczesanie włosów

Teraz przyda się grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, który umożliwi przeczesanie włosów, a tym samym równomiernie rozprowadzenie preparatu na całej ich długości dla uzyskania pożądanego efektu.

Krok 5: wysuszenie i ułożenie włosów

W zależności od tego, na jaki rodzaj preparatu się zdecydowałaś – do lub bez spłukiwania – pozbądź się nadmiaru kosmetyku po upływie czasu wskazanego przez producenta bądź od razu przystąp do procesu suszenia i stylizacji.

Choć prawidłowa aplikacja masek i odżywek początkowo może wydawać się dość poplątana, to zapamiętanie kilku podstawowych zasad nakładania wybranego preparatu pozwoli uzyskać oczekiwane rezultaty. Warto jednak mieć pod ręką akcesoria w postaci płaskiej szczotki i grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, dzięki którym proces ten przebiegnie sprawnie i efektywnie, a Twoje włosy powrócą do dobrej kondycji.