Produkty TERMIX

Tajniki sztuki fryzjerskiej – profesjonalna pielęgnacja włosów zniszczonych

By 28 lutego 2020 No Comments

Kiedy klientka przychodzi do salonu fryzjerskiego, chce mieć pewność, że jej włosy są w dobrych rękach. Wiedza, doświadczenie i umiejętności na wysokim poziomie są fundamentami, zapewniającym danemu miejscu renomę. Nie należy jednak zapominać o pozostałych składnikach sukcesu, czyli o produktach do strzyżenia i stylizacji włosów.

Szczególne wyzwanie stanowi pielęgnacja włosów zniszczonych. Są one bardzo łamliwe, a kontakt z wysoką temperaturą może znacznie naruszyć ich strukturę. Czasem nawet profesjonalna odżywka oraz preparat chroniący przed ciepłem nie przynoszą satysfakcjonującego efektu. Co wtedy zaproponować klientce?

Zabiegi fryzjerskie regenerujące pasma

Dobrym rozwiązaniem będzie zabieg regeneracyjny w profesjonalnym salonie. Jeśli pasma są bardzo zniszczone, można pokusić się o zaproponowanie kilkuetapowych zabiegów rekonstrukcyjnych. Popularne jest również wykonywanie sauny na włosy, która optymalnie odżywia i nawilża pasma. Ważnym elementem będą także zalecenia dotyczące domowej pielęgnacji. Rekomendacja maski do włosów oraz odpowiednich olejków przyniesie najlepsze efekty, jeśli chodzi o długofalową poprawę kondycji fryzury. Nie należy zapominać, że podstawą skutecznej pielęgnacji jest szampon i odżywka, które muszą być dopasowane do potrzeb włosów.

Szczotka do zniszczonych włosów

zniszczone-wlosy-fryzjerOdnosząc się do podstaw pielęgnacji, należy wspomnieć przede wszystkim o szczotkach, które zagwarantują, że klientka wyjdzie z salonu zadowolona. Świetnym wyborem do modelowania włosów zniczczonych będzie zestaw okrągłych szczotek Termix EVOLUTION Special Care. Jego wyróżnikiem jest kombinacja włókien, pozwalająca na precyzyjne chwytanie pasm, bez powodowania uszkodzeń ich struktury. Są to szczotki teflonowe, które redukują czas suszenia o 30% względem zwykłych szczotek aluminiowych. W związku z tym włosy są mniej narażone na działanie wysokich temperatur. Ergonomiczny kształt rączki ułatwia pracę i pozwala spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Salon fryzjerski jest miejscem, w którym zachodzą spektakularne zmiany. Nie muszą dotyczyć one tylko kolorystycznych metamorfoz i wyrafinowanych cięć. Czasem to właśnie w pielęgnacji tkwi sekret piękna, a “efekt wow” zależy od sprawnych ruchów szczotki.