Porady

TOP 5 fryzur do pracy

By 13 września 2019 No Comments

Chociaż już niedługo rozpoczniemy sezon na kurtki z kapturem oraz parasolki, jeszcze przez chwilę możemy sięgnąć wspomnieniami do wakacyjnego odpoczynku i słońca. Powrót po urlopie do pracy to dobry czas, aby spróbować modnych, a przede wszystkim wygodnych i łatwych w wykonaniu fryzur, które świetnie sprawdzą się w każdej pracy.

Niezależnie, czy Twoja praca polega na siedzeniu przy biurku czy obsługujesz klientów biegając z jednego miejsca w drugie, swoboda zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Dobra fryzura do pracy to taka, która nie będzie przeszkadzała podczas wykonywania obowiązków, a także będzie się dobrze prezentowała przez cały czas. Ważne, aby nie była także czasochłonna w przygotowywaniu.

Prosty i uniwersalny kucyk

Ponadczasowym i zdecydowanym numerem jeden tej jesieni jest koński ogon. Najprostsza do wykonania fryzura doczekała się szeregu modyfikacji, a w dodatku jest niezwykle uniwersalna – odpowiednie ułożenie pozwala nadać jej sportowego, miejskiego, a nawet eleganckiego charakteru. W tym sezonie króluje prostota, a konkretniej kucyk na wysokości linii wzroku. Wystarczy, że zaczeszesz wszystkie swoje włosy do tyłu i zwiążesz je gumką do włosów. Ostatnio bardzo modne są te w kolorze zbliżonym do koloru naszych włosów, dzięki czemu nasza fryzura wygląda niezwykle naturalnie!

Loki i fale pod kontrolą

Chociaż loki i fale nie tylko podkreślają naszą kobiecość, ale także znacząco zwiększają objętość fryzury, w pracy mogą okazać się niewygodne. Chcąc choć trochę nad nimi zapanować, zbierz pasma włosów przy skroniach i zwiąż gumką. To, jak wiele włosów zbierzesz, powinno zależeć od ich ilości i grubości. Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo niesforne, przypnij splecione pasma do głównej części fryzury spinką o grubej klamrze. Poza dodatkową stabilizacją, dodasz też fryzurze nutki szykowności.

Warkocz ze skrętem w bok

W lecie hitem były wysoko dobierane warkocze, do których wplatano również kolorowe pasma. Czas festiwalowych stylizacji już minął, lecz proste plecionki wciąż pozostają na topie. Tym razem w pojedynczym wydaniu, które rozpoczynamy od połowy głowy, kierując się na skos. Pozostawiony luźno na naszym ramieniu warkocz będzie wyglądał elegancko i doda stylizacji profesjonalizmu. Będzie także świetnie się prezentował w połączeniu z jesienną czapką lub kaszkietem!

Prosta grzywka powraca

Prosta, przycięta na wysokości brwi grzywka to trend, który powraca co kilka sezonów. Wygląda świetnie zarówno w połączeniu z rozpuszczonymi włosami, jak i z luźnym kucykiem. Sprawdzi się szczególnie u posiadaczek owalnych rysów twarzy, wysmuklając ją. Jej poranna stylizacja nie zajmuje dużo czasu – jeśli włosy z natury są proste, wystarczy je jedynie rozczesać. Panie z włosami kręconymi powinny zaś wystylizować ją na okrągłej szczotce za pomocą suszarki, utrwalając efekt lakierem o średniej trwałości.

Bezkonkurencyjny, luźny kok

Nie zapominajmy także o wszelkiego rodzaju kokach! Należą do jednych z najwygodniejszych fryzur i można je wykorzystać niemal do każdej stylizacji. Jesienią wracamy do jego najszybszej w przygotowaniu formy, która polega na przepleceniu włosów przez gumkę do włosów i pozostawienia ich w nieładzie. Nie udało ci się złapać wszystkich włosów na raz? Nie przejmuj się, gdyż pozostawione luźno pasma nadadzą fryzurze niewymuszonej lekkości i będą przypominały o letniej swobodzie.