Trendy

Trendy fryzjerskie na jesień 2020: strzyżenie

By 9 września 2020 No Comments

Jesień nadchodzi wielkimi krokami. Zmiany w otoczeniu wkrótce staną się coraz bardziej widoczne – mowa tu nie tylko o mieniących się kolorami koronach drzew, ale także trendach fryzjerskich, które błyskawicznie przenoszą się z modowych wybiegów na ulice miast. Jeśli zastanawiasz się, jakie cięcie zaproponować niezdecydowanej klientce, warto postawić na prostotę i wyrazistość.

Modny bob i odważne pixie cut – jak wykonać cięcie

Bob nigdy się nie starzeje. Również w tym sezonie będzie należał do najmodniejszych fryzur. Latem topowym cięciem był french bob, teraz jego miejsce zajmuje kolejny, nieco dłuższy wariant, czyli blunt bob. Jak go wykonać? Przede wszystkim czas wziąć w dłoń nożyczki i profesjonalną prostownicę. Blunt bob powinien sięgać do linii żuchwy i wyróżniać się idealnie prostym cięciem. Dodatkowo należy wyprostować włosy tak, żeby były w 100% gładkie. Pod tym względem nie ma żadnych kompromisów i w konsekwencji… niesfornych pasm. Dla fanek dłuższych fryzur idealną propozycją będzie long bob, łagodniejsza wersja tej fryzury, która kończy się na linii obojczyków i charakteryzuje się delikatnym skrętem końcówek.

pixie-cutKrótkie fryzury przeżywają swój renesans. Wśród nich króluje drapieżny look w stylu pixie cut. To idealna propozycja dla odważnych osób. Zamysł cięcia jest nieskomplikowany, ale jednocześnie bardzo efektowny: krótkie boki i tył, dłuższa góra oraz charakterystyczna grzywka, którą warto odrobinę unieść za pomocą okrągłej szczotki.

Męskie fryzury na jesień

Temat, który z pewnością zainteresuje barberów, czyli jesienne trendy wśród męskich fryzur. Tutaj wyraźne będę inspiracje w stylu retro, wśród których na pierwszym miejscu jest wyrazisty pompadour. Podczas cięcia kluczowe znaczenie będzie miała precyzja maszynki, ponieważ boki muszą zostać maksymalnie skrócone. Długą górę wraz z grzywką należy starannie wystylizować i zaczesać do tyłu, a następnie utrwalić. Sam proces jest dość skomplikowany i wymaga wprawy. Pompadour to wysoka fryzura, dlatego grzywka musi uzyskać zaokrąglony kształt. Oznacza to, że najpierw pasma układane są do przodu, a dopiero w kolejnym kroku zaczesywane do tyłu.

Poza modnym cięciem, warto wprowadzić także odrobinę koloru. Topowe odcienie to te naturalne. Więcej dowiecie się, czytając kolejny artykuł.