Trendy

Trendy fryzjerskie na jesień 2020: koloryzacja

By 23 września 2020 No Comments

Feria barw, którą stopniowo zaczyna prezentować jesienne otoczenie, może skłaniać do eksperymentów koloryzacyjnych. W końcu najlepiej inspirować się naturą. Jednocześnie impuls do zmiany koloru włosów często prowadzi do niezdecydowania, braku sprecyzowanego pomysłu na finalny efekt. Wtedy warto sięgnąć do aktualnych trendów i zaproponować klientce najbardziej modne odcienie tego sezonu.

W zakresie gamy kolorystycznej najlepiej postawić na naturalne odcienie. Wyraziste połączenia czy fryzury zawierające cały przekrój palety barw aktualnie odchodzą w cień i czekają na swój wielki powrót. Teraz czas na klasykę.

Modne kolory włosów – jesień 2020

wlosy-espressoCodzienność również może być źródłem inspiracji. Kto wyobraża sobie jesienny poranek bez filiżanki kawy? I choć w tym przypadku króluje dowolność rodzaju ulubionego napoju, to wśród trendów koloryzacyjnych króluje espresso. Intrygujący, głęboki, idealnie komponujący się z ciepłymi stylizacjami. Spodziewane ochłodzenie również może znaleźć odzwierciedlenie w odcieniu fryzury. W tym przypadku warto postawić na zimny blond. Jeśli jednak pierwszym skojarzeniem z jesienią jest herbata z miodem, to równie popularnym kolorem będzie miodowy blond ze złocistymi refleksami. Krótsze dni to także długie, ciemne wieczory. Nie powinien więc dziwić powrót klasycznej czerni. Warto pamiętać, że nadal powinna mieć bardzo naturalną formę, ponieważ sztuczność w tym sezonie jest zdecydowanie passé.

Fryzura z ciemnym odrostem

Wśród niespodziewanych trendów warto wymienić fryzurę z ciemnym odrostem. Taka koloryzacja jest niezwykle modna, także na wybiegach. Stanowi też pewne wyzwanie dla fryzjera, ponieważ mimo kontrastu między odrostem a resztą włosów, nie może sprawiać wrażenia zaniedbanej. Kluczem do sukcesu będą łagodne przejścia kolorystyczne. Żeby je wykonać, należy zaopatrzyć się w pędzle o różnej szerokości, które pozwolą precyzyjnie nałożyć farbę w oczekiwany sposób. Dobrym rozwiązaniem będzie też stylizacja fryzury oparta na delikatnych falach, które można wykonać za pomocą okrągłej szczotki.

Połączenie dopasowanych barw i perfekcyjnego cięcia (przeczytaj o strzyżeniach na jesień) to przepis na jesienne stylizacje, które będą urzekały nutą nonszalancji i przede wszystkim doskonałym wyczuciem trendów. Przygotujcie się na sezon, w którym prym wiodą barwy natury.